Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Aktualności

Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej

15/08/2018

Województwo Łódzkie zaprasza na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który odbędzie się w Łodzi w dniach 13-14 września.

Czytaj dalej

Bliżej Paska

24/05/2018

Interaktywna wystawa, sztafeta czytelnicza z wydarzeniami towarzyszącymi oraz nagranie audiobooka – projekt „PasekBook” przybliży życie i twórczość Jana Chryzostoma Paska.

Czytaj dalej

Stracony dźwięk

23/05/2018

Naturą ludzkiego głosu i pracą nad nim zajmą się twórcy projektu „W poszukiwaniu straconego dźwięku”, czyli Łaski Dom Kultury, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu oraz wokalistka Marzena Lamch-Łoniewską. Start już we wrześniu.

Czytaj dalej

„NOWA EDUKACJA TEATRALNA W WARUNKACH DOMINACJI E.KULTURY”

23/05/2018

Poleski Ośrodek Sztuki w ramach Dotknij Teatru zaprasza w dniach 1-10 czerwca na bogaty blok bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla animatorów, pedagogów teatru, reżyserów i nauczycieli. Są jeszcze wolne miejsca.

Czytaj dalej

Łódzkie legendy w czarnym teatrze

22/05/2018

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Anna Lehmann i Aneta Kucharska-Młynarczyk, w projekcie „Łódzkie legendy w czarnym teatrze” przybliżą mieszkańcom i uczestnikom historię regionu.

Czytaj dalej

Pomost dla wolontariuszy

21/05/2018

Jak planować działania? Jak organizować pracę zespołu wolontariuszy? Projekt „Wolontariusz jako animator kultury” odpowie na te pytania.

Czytaj dalej

Muzeum na nowo

19/05/2018

Zupełnie nowe, atrakcyjne, interaktywne Muzeotrasy powstaną w tomaszowskim muzeum w ramach dofinansowanego przez nas projektu.

Czytaj dalej

Kulturalnie i tanecznie w Krakowie

17/05/2018

W dwudniową, kulturalno-taneczno-muzyczną podróż do Krakowa pojedzie młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy, w ramach kolejnego nagrodzonego w naszym konkursie projektu.

Czytaj dalej

Oswajanie miasta

16/05/2018

Spacery historyczno-architektoniczne, warsztaty ceramiczne i tworzenie mikroinstalacji w przestrzeni miejskiej to działania kulturalno-artystyczne, które organizowane będą w ramach projektu Mikro działania, makro zmiany. Ceramiczne ingerencje dzieci w przestrzeń miasta Zgierza.

Czytaj dalej

PLANSZÓWKI W EDUKACJI

15/05/2018

W jaki sposób wykorzystać potencjał gier i stworzyć atrakcyjną rozrywkę dla nastolatków? Na to pytanie odpowiedzi szukać będą organizatorzy i uczestnicy projektu Wspólne granie. Gry planszowe w edukacji kulturalnej.

Czytaj dalej

Międzykulturowy rytm

14/05/2018

Nauka śpiewu w języku malinke i gry na afrykańskich bębnach oraz smażenie tradycyjnego chleba z cukrem – piknik w Mokrsku to pierwszy z projektów nagrodzonych w naszym konkursie.

Czytaj dalej

Znamy zwycięzców konkursu

11/05/2018

Jurorzy wybrali projekty, które zostaną dofinansowane w naszym konkursie grantowym.

Czytaj dalej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia