Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Alicja i Alojzy z Kanzas

„Alicja i Alojzy w krainie Kanzas” to akcja,  w ramach której powstaną niezwykłe komiksy. Stworzą je podopieczni Konstantynowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Punktem wyjścia dla scenariusza będzie „Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, a uczestnicy warsztatów dokonają nowej interpretacji pierwowzoru widzianego przez pryzmat ich własnych, nie zawsze łatwych doświadczeń.

Autorskie komiksy zostaną wykonane w technikach graficznych takich jak monotypia czy stempel oraz w tradycyjnych technikach rysunkowych i malarskich, a kreacja artystyczna ma czerpać wzory z architektury i krajobrazu Konstantynowa Łódzkiego – miejsca zamieszkania uczestników, a potocznie nazywanego przez mieszkańców „Kanzas”.

Opiekunem i pomysłodawcą projektu jest mgr sztuki Anna Lehmann, absolwentka Wydziałów Grafiki i Malarstwa oraz Edukacji Wizualnej ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. W jej zamyśle projekt ma budować pozytywny obraz samego siebie u uczestników warsztatów, a dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych pokazać alternatywne i kreatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Anna Lehnamm i Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie stawiają przed sobą również cele edukacyjne. Chcą zapoznać dzieci i młodzież z różnymi mediami, nowymi technikami graficznymi oraz  poszerzyć ich wiedzę na temat rodzinnej miejscowości. 
Konstantynowskie Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi działalność informacyjno-edukacyjną, psychologiczną i motywacyjną dla rodzin potrzebujących wsparcia. Centrum zapewnia swoim małoletnim podopiecznym opiekę po szkole, podwieczorek  i pomoc w odrabianiu lekcji.

Warsztaty odbędą się we wrześniu, a komiks zostanie wydrukowany i zaprezentowany w czasie  wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. 

Wnioskowana kwota dofinansowania: 5 800 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia