Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

BMK - wspólnie w Kielcach

Są już pierwsze przemyślenia i doświadczenia, którymi można się podzielić, dlatego przyszedł czas na  ogólnopolskie spotkanie operatorów programu BARDZO MŁODA KULTURA, finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. 
Kielecki Wojewódzki Dom Kultury – realizujący w Świętokrzyskim w ramach BMK projekt Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej – gościł operatorów z niemal wszystkich regionów Polski, w tym przedstawicielki naszego zespołu. W wymianie informacji i wspólnym wypracowywaniu nowych rozwiązań pomagali eksperci Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz prof. dr hab. Marek Krajewski z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To, na co najczęściej zwracano uwagę na tym etapie realizacji programu, to pewna trudność w przekraczaniu barier między sektorami kultury i edukacji. Kluczowym wydaje się więc wyraźne określenie roli partnerów sektorowych – jako koalicjantów i współtwórców – we wszelkich  projektach realizowanych programu.

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK Kielce), dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.  


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia