Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Chińskie bajki powracają

Premiera spektaklu „Historie z morałem, czyli bajki chińskie dla dużych i małych” odbyła się trzy tygodnie temu przy pełnej sali. Goście, którzy odwiedzili Państwową Szkołą Muzyczną pierwszego stopnia im Fryderyka Chopina w Skierniewicach, mogli też podziwiać setki smoków chińskich uwiecznionych w pracach uczniów skierniewickich szkół. Wystawa i spektakl to część projektu "Wszyscy wszystkim w bajce chińskiej”.
Organizatorzy nie poprzestają na jednym wystawieniu. Zamierzają powtórzyć spektakl dwukrotnie, 
18 października, w Szkole Nr 5 w Skierniewicach. Przedstawieniu towarzyszyć będą warsztaty dla widzów, dotyczące uniwersalnych treści zawartych w bajkach.
Projekt „Wszyscy wszystkim w bajce chińskiej” realizuje Renata Libera – polonistka i instruktor teatralny w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach we współpracy z tamtejszym Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” oraz Państwową Szkołą Muzyczną pierwszego stopnia im Fryderyka Chopina w Skierniewicach. Celem działania  jest promowanie postaw pełnych tolerancji i poszanowania inności. 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia