Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Co piszczy w Aleksandrowie

Czasopismo „Co piszczy w Aleksandrowie” niedługo zyska nie lada wsparcie i nową perspektywę. A to za sprawą piętnastu bardzo początkujących dziennikarzy. Dotychczas w prace redakcyjne angażowali się głównie seniorzy, teraz więc czas na uczniów.

Dzięki akcji zorganizowanej przez aleksandrowską Bibliotekę Publiczną im. Jana Machulskiego oraz tamtejszy Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, młodzi żurnaliści zyskają nowe umiejętności i nauczą się biegłego wypowiadania się w formie pisemnej. Zanim jednak sprawdzą się w tworzeniu, korekcie i składzie trzech kolejnych numerów „Co piszczy w Aleksandrowie”, przejdą cykl warsztatów, przygotowujących do tej pracy. Zajęcia poprowadzą profesjonaliści z Uniwersytetu Łódzkiego, Społecznej Akademii Nauk oraz „Miasta Ł” Łódzkiej Gazety Społecznej. W ramach projektu odbędzie się też spacer badawczy po Aleksandrowie oraz wakacyjne, otwarte spotkanie redakcji z mieszkańcami miasta, połączone z koncertem w parku miejskim.

Warsztaty rozpoczną się jeszcze w maju, a efekty pracy młodych dziennikarzy będzie można zobaczyć i przeczytać w wydaniach: lipcowym, wrześniowym oraz październikowym.

Jest to kolejny projekt realizowany wspólnie przez obie instytucje. Ma stanowić uzupełnienie programu szkolnego w zakresie wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego, ale też próbę zaangażowania uczestników w życie społeczne okolicy i przyczynek do wzmacniania podstaw społeczeństwa obywatelskiego.

Wysokość grantu: 10 000 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia