Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Czas Młodzieży

W niewielkiej, liczącej zaledwie 3000 tysiące mieszkańców gminie Kowiesy dostęp do kultury i sztuki jest bardzo ograniczony. Jednak młodzież w wieku 13-15 lat z lokalnego gimnazjum okazała się niezwykle przedsiębiorcza i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Skoro nie mogą liczyć na żadne wydarzenia artystyczne w okolicy, zdecydowali, że stworzą je sami. Dwudniowy festiwal sztuki pod hasłem „Czas Młodzieży” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi zaplanowali na sierpień. Nagrodzony w naszym konkursie projekt potrwa do października i ma za zadanie wyposażyć ich w narzędzia, niezbędne do realizacji tego ambitnego celu.

Młodzież ma zamiar zająć się organizacją przedsięwzięcia w bardzo profesjonalny i kompleksowy sposób. Chcą nie tylko stworzyć interesujący festiwal z warsztatami dla dzieci i młodzieży w postaci zajęć teatralnych, wokalnych czy nauki tańca bokwa, ale także odpowiednio go wypromować. Pomogą im w tym regularne spotkania ze specjalistami zawodowo zajmującymi się organizacją i marketingiem wydarzeń kulturalnych. Dzięki nim młodzież pozna odpowiednie narzędzia promocji, a podczas realizacji projektu nauczy się praktycznego ich zastosowania. Już teraz gimnazjaliści mają plan na zaproszenia do współpracy kilku partnerów: władz samorządowych, przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw, mediów czy samych mieszkańców.

Podczas realizacji projektu uczestnicy zdobędą umiejętność samodzielnej organizacji wydarzeń kulturalnych. W trakcie wykonywania poszczególnych zadań zwiększą swoje kompetencje dotyczące pracy w grupie, kreatywności, umiejętności komunikacji czy organizacji pracy pod presją czasu. Przekonają się też, że mają realny wpływ na wybór swojej ścieżki życiowej. Projekt Fundacji Kontra/Banda i SP im. Kornela Makuszyńskiego w Kowiesach ma być odpowiedzią na zgłoszoną przez młodych ludzi potrzebę – zapewnić im twórczą przestrzeń do działania, uczyć przedsiębiorczości i samodzielności.

Wysokość grantu: 8 308,15 złotych


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia