Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Dekodujemy Łódź Filmową

Mówi się, że Łódź jest stolicą polskiego filmu. Jak się jednak okazuje, młodzież z regionu często nie ma świadomości filmowych tradycji miasta, a wiedza na ten temat ogranicza się do kręconego w Łodzi popularnego serialu kryminalnego. Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae artis” wraz z partnerami z Muzeum Kinematografii w Łodzi i Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi postanowili to zmienić.

Projekt „Dekodujemy Łódź filmową” powstaje z myślą o gimnazjalistach oraz uczniach szkół ponadgimnazjalnych, ale także dla seniorów z województwa łódzkiego, zainteresowanych wspólnym odkrywaniem filmowego oblicza miasta i chętnych do dzielenia się wspomnieniami dotyczącymi dawnych miejsc. Poznawanie ludzi, wydarzeń i miejsc, które zbudowały filmowy wizerunek miasta może stać się inspiracją do samodzielnych poszukiwań i stworzyć okazję do integracji różnych środowisk.

Pierwszym krokiem w realizacji projektu będą praktyczne warsztaty, odkrywające tajemnice miejskiej fotografii. Pomogą one młodzieżowej grupie reporterskiej przygotować materiały fotograficzne miejsc w Łodzi kojarzących się z filmem. Do fotografii dołączone zostaną krótkie teksty informacyjne oraz materiały przybliżające historię wybranych obiektów. To wszystko razem posłuży do stworzenia multimedialnej filmowej mapy Łodzi, która zostanie udostępniona na stronie www.edukacjafilmowa.pl, także w wersji do wydrukowania, i z której będzie można korzystać nawet po zakończeniu projektu.

Osobną część przedsięwzięcia ma stanowić zwiedzanie Łodzi filmowej: pieszo, na rowerze czy przy pomocy komunikacji miejskiej. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w otwartych wycieczkach tematycznych, spacerach czy grach miejskich śladami bohaterów filmowych, dawnych łódzkich kin oraz miejsc takich jak Szkoła Filmowa czy Muzeum Animacji Se-ma-for, które tworzą i utrwalają historię polskiej kinematografii. Projekt potrwa od połowy maja do końca października.

Wysokość grantu: 9 705 złotych


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia