Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Dwie siostry, czyli uniwersalna prawda o życiu człowieka w opowieściach i rytmach afrykańskiego ludu Hausa

Dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi nr 111 to będzie niezwykła muzyczna podróż do Afryki Subsaharyjskiej. W ramach nagrodzonego w naszym konkursie projektu „Dwie siostry, czyli uniwersalna prawda o życiu człowieka w opowieściach i rytmach afrykańskiego ludu Hausa” studenci Akademii Muzycznej w Łodzi przygotują i przeprowadzą dla nich muzyczne warsztaty animacyjne.

Na motywach oryginalnych piosenek i melodii ludu Hausa studenci przygotowali własne opracowania – partytury na głos i proste instrumenty wykorzystywane w edukacji muzycznej w szkołach oraz instrumenty charakterystyczne dla brzmień afrykańskich, jak djembe, bongosy i ksylofon. Codziennie przez dwa tygodnie studenci będą pracować z dziećmi w świetlicy szkolnej, a zajęciom muzycznym towarzyszyć będą prezentacje multimedialne o kulturze Afryki Subsaharyjskiej.

Dzięki temu, że szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi nr 111 dysponuje salą teatralną z profesjonalnie przygotowaną sceną, możliwe będzie wystawienie bajki pt. „Zaczarowana Rzeka”, której scenariusz opracowany został przez studentów na motywach oryginalnej opowieści afrykańskiego ludu Hausa.

Realizacja projektu da uczniom możliwość obcowania ze sztuką, nowe doświadczenia estetyczne i pogłębienie umiejętności gry na instrumentach, wystąpień scenicznych  oraz wyrażania się w działaniach plastycznych. To również dobra okazja do wzmocnienia kompetencji społecznych i umiejętności współpracy. Z kolei dla studentów Akademii Muzycznej w Łodzi i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 111 w Łodzi projekt  to realna szansa wymiany doświadczeń. Nauczyciele poznają nowe techniki pracy z uczniami, a studenci szlifują swój warsztat, przygotowując się do samodzielnej pracy animacyjno-wychowawczej.

Wnioskowana kwota dofinansowania: 10 000 PLN


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia