Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Jesienne szkolenia już za nami

Dużo ruchu, fizyczne zmagania z własnymi ograniczeniami, a potem wizja zmieniania świata. Dwudniowe warsztaty dla animatorów, edukatorów, nauczycieli i instruktorów zostały przygotowane z myślą o wszystkich, którzy chcą się rozwijać i poznawać nowoczesne metody pracy. Koalicyjne zajęcia odbyły się w trzech miastach: Opocznie, Wieluniu i Skierniewicach. Za każdym razem pierwszego dnia uczestnicy poznawali techniki cyrkowe i uczyli się pracy z własnym ciałem, drugiego zaś planowali organizację projektów zmieniających świat.

– Zajęliśmy się zagadnieniami zespołowości od strony teoretycznej i praktycznej – opowiada Leszek Karczewski, lider edukacyjny programu Koalicje Kultury. – Uczyliśmy się pracy w zespole, tak, żeby uczestnicy poczuli się grupą, zaprzyjaźnili, zawiązali realne partnerstwa, wzajemnie inspirowali. Dopiero kolejnego dnia członkowie zespołu stawali się liderami. Planowali własny projekt i uczą nim zarządzać – wyjaśnia Karczewski.

W tym przejściu przez transformacyjne zmiany, uczestników wspierają edukatorzy Muzeum Sztuki oraz instruktorzy z grupy Carnival i tancerze Teatru Chorea. Fascynujące zadania żonglerskie i  akrobatyczne oraz pierwsze taneczne improwizacje pomogły przełamywać bariery i odczuć na własnej skórze wszelkie aspekty pedagogiki fascynacji.

Część zajęć, dotyczącą organizacji projektów przeprowadziły światozmieniaczka - Anna Książek i Aneta Dalbiak, ekspertka w zakresie planowania i pozyskiwania dofinansowania dzialań społeczno-kulturalnych. 
W jesiennym cyklu szkoleń udział wzięły 83 osoby. Łącznie tegoroczne szkolenia Koalicji kultury zgromadziły 232 uczestników.   


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia