Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Koalicje coraz szersze

Ograniczenia wynikające z podstawy programowej i trudności w zdobyciu pieniędzy na zajęcia wyjazdowe dla uczniów ze szkół w mniejszych miastach - to bariery edukacji kulturowej najczęściej wskazywane przez partnerów oświatowych Koalicji Kultury. Przedstawiciele Wojewódzkich Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli z regionu łódzkiego zadeklarowali  pomoc w realizacji programu. Pomoc ta obejmie nie tylko promowanie szkoleń dla animatorow i edukatorów, ale także opracowanie systemu certyfikatów dla uczestników tych szkoleń, co z pewnością stanowić będzie zachętę dla nauczycieli. Niezwykle istotna jest również deklaracja wsparcia Koalicji Kultury w dystrybuowaniu ankiet, dzięki którym zbieramy dane do diagnozy stanu edukacji kulturowej w Łódzkiem.


Diagnoza to jeden z głównych filarów programu. Przy pomocy ankiet, przez obserwacje i pogłębione wywiady stworzymy bazę danych instytucji i edukatorów, określimy stan edukacji kulturowej w województwie i badań na jej temat. Pierwsze wnioski będziemy mogli przedstawić za kilka miesięcy. Tymczasem wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do Koalicji Kultury zapraszamy do wypełnienia ankiety: https://koalicjekultury.ankietka.pl.
Fot. M. Cholewiński


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia