Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Koalicje Kultury po raz trzeci

Wstępny kalendarz wydarzeń na 2018 rok jest już gotowy, o ważnych datach dotyczących konkursu czy innych ważnych wydarzeń będziemy informować na bieżąco. Tymczasem wiemy już, że wiosna to czas na konkurs grantowy, szkolenia i warsztaty, wakacje będą okresem przygotowań do realizacji grantowych projektów, a późna jesień to dobry moment na podsumowania.

Powoli zaczynamy się już przygotowywać do otwartych wiosennych warsztatów, które zostały zaplanowane na marzec i kwiecień. Trzy spotkania odbędą się w marcu – 10, 17 i 24 marca, kolejne trzy w kwietniu – 7, 14, 21 kwietnia. Szkolenia posłużą wsparciu konkursu grantowego. Będą dobrą okazją do porozmawiania o istocie Koalicji, idei samego konkursu, omówienia regulaminu oraz konsultacji pierwszych pomysłów projektowych.

Jednoetapowy konkurs regrantingowy zostanie ogłoszony w kwietniu. W tym czasie w Muzeum Sztuki w Łodzi zostaną wyznaczone dyżury, podczas których przez telefon, a także za pomocą poczty elektronicznej będzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Regulamin zakłada, że uczestnicy konkursu muszą działać ponadlokalnie (miniumum dwie gminy, dwa miasta czy dwa powiaty) oraz współpracować z sektorem kultury, edukacji oraz freelancerem spoza instytucji. Realizacja projektów przewidziana jest tym razem na wrzesień i październik. Poprzedzający je okres wakacji zostanie przeznaczony na przygotowywania i promocję konkursowych działań.

Jesień to także dobry moment na konferencję podsumowująca trzeci rok pracy programu. Podczas spotkania w listopadzie beneficjenci programu regrantingowego zaprezentują swoje realizacje, przedstawiciele jury omówią kryteria przyznawania dofinansowań, a także zostaną przyznane certyfikaty wieńczące działania w trzyletnim programie.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia