Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Konkurs grantowy w decydującej fazie

Przez kilka tygodni uczestnicy konkursu grantowego pod okiem szkoleniowców, związanych z różnymi obszarami edukacji kulturowej, doskonalili projekty, ubiegające się o dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Koalicji Kultury. 

Teraz wnioskodawcy mają kilka dni na dopracowanie aplikacji. - Na uzupełnione i poprawione wnioski czekamy do 28 kwietnia - mówi Agnieszka Wojciechowska-Sej, kierownik projektu Koalicje Kultury. - Prosimy o wykorzystanie tego samego formularza, co w pierwszym etapie konkursu - przypomina.  Aplikacje należy przesyłać na adres konkurs@koalicjekultury.pl.

Spośród 28 aplikacji, zakwalifikowanych do drugiego etapu, wybranych zostanie 10 przeznaczonych do realizacji. Wyboru dokona jury w składzieAgnieszka Pajączkowska (kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów interdyscyplinarnych, fotograficznych i kulturalnych, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW), Maciek Zabierowski (edukator w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, historyk i trener antydyskryminacyjny), Anna Wotlińska (naczelnik wydziału Edukacji Kulturalnej w MKiDN, współtwórczyni i wieloletni koordynator programu „Edukacja kulturalna” i „Edukacja medialna i informacyjna”), Karolina Vysata (kuratorka i realizatorka programów edukacyjnych i wystaw sztuki współczesnej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2008 roku związana z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie) i Paweł Korbus (artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, aktor.

Lista nagrodzonych projektów zostanie ogłoszona 9 maja. Ich autorzy podpiszą z organizatorem umowę o współpracy, określającą szczegółowe zasady finansowania i rozliczenia projektu. Nagrodzone projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 31 października 2017. Łączna wartość grantów w tegorocznej edycji to 100 000 złotych.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia