Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Międzykulturowy rytm

„Międzykulturowy rytm” to projekt Fundacji Młodzi Propagują Sztukę, Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku oraz tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. Działanie składa się z kilku etapów. Najpierw czterdziestu uczestników z powiatu wieluńskiego w tym uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, podopiecznych świetlicy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olewinie weźmie udział w edukacyjnych warsztatach. Efektem zajęć będzie, planowany na 30 września, regionalny piknik dla lokalnej społeczności, podczas którego młodzież zaprezentuje umiejętności, zdobyte na warsztatach.

Pierwszy etap to spotkanie z Afryką – 15-godzinne zajęcia przybliżające kulturę i tradycje zachodnioafrykańskie: nauka gry na instrumentach etnicznych i śpiewu w języku malinke. Natomiast drugi etap poświęcony będzie warsztatom ludowym. Zajęcia w parku dworskim w Mokrsku pomogą zrozumieć dawne życie we wsi, a dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich młodzież pozna, dziś już zapomniane, ludowe piosenki i nauczy się przyrządzać lokalne potrawy. Podsumowaniem całego projektu będzie piknik oraz koncert finałowy przygotowany dla lokalnej społeczności, zorganizowany właśnie w przestrzeni parku dworskiego w Mokrsku. Uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje umiejętności gry na bębnach djembe, a towarzyszyć im będzie profesjonalna tancerka tańca afrykańskiego oraz grupa fire show. Nie zabraknie wspólnego ogniska, degustacji tradycyjnych dań regionalnych oraz kuchni afrykańskiej, co pozwoli lokalnej społeczności otworzyć się na dotychczas nieznane smaki i kulturę z drugiego końca świata.

Projekt ma pokazać, że spotkanie w prawdziwym świecie, bez użycia smartfonów, jest nie mniej interesujące niż świat znany z Internetu.

Wysokość grantu: 10 000 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia