Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Młodzieżowe obserwatorium, czyli miejsce pracy nad sobą

Wolborskie Centrum Kultury zakłada firmę i szuka chętnych do pracy! Do pracy nad sobą. W ramach projektu „Młodzieżowe obserwatorium” powstanie przestrzeń, w której podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu będą mogli zwiększyć pewność siebie i nauczyć się, w jaki sposób wyznaczać sobie cele, a nawet ubiegać się o etat. Szansę na pracę dostanie 12 osób. Każdy z chętnych, jak w prawdziwym procesie rekrutacyjnym, będzie musiał wypełnić formularz aplikacyjny oraz wysłać CV. Wymagania: wiek – między 8 a 15 lat i miejsce zamieszkania – Bogusławice. Firma ma istnieć tylko przez dwa tygodnie, ale rezultatem jej działalności będzie książka, słuchowisko, wystawa oraz film.

W codziennej pracy nie zabraknie części integracyjnej, warsztatów, a także konkretnych obowiązków. W pierwszym tygodniu uczestnicy będą pracować w terenie. Zapoznają się z okolicą oraz jej mieszkańcami, otworzą się na kontakty międzyludzkie. Będą mogli nawiązać relacje sąsiedzkie, co pozwoli im popracować nad pewnością siebie oraz poczuciem własnej wartości. Młodzi pracownicy stworzą także niezwykłą mapę Bogusławic z zaznaczonymi na niej miejscami, w których czują się dobrze i pewnie oraz przewodnik po okolicy w formie słuchowiska. Drugi tydzień, poświęcony przyszłości pomoże uczestnikom zastanowić się nad swoimi marzeniami i podczas warsztatów pisarskich przelać je na papier. W ten sposób każda osoba napisze swój własny rozdział książki o pragnieniach. Ilustrować ją będą fotografie okolicy wykonane przez młodzież pod okiem profesjonalisty.

Projekt będzie zorganizowany tak, by jego uczestnicy mieli możliwość poznania nie tylko własnego miejsca zamieszkania, ale także i samego siebie. Pomoże w tym sztuka, która stanowi płaszczyznę do wyrażania siebie, wspiera w artykułowaniu swoich myśli, określaniu celów, ich precyzowaniu i realizacji. Projekt ma na celu nauczyć młodzież, by w życiu dokonywała wartościowych wyborów, nie bała się marzyć i wiedziała jak je spełniać.

Główna część „Młodzieżowego obserwatorium” planowana jest na okres wakacyjny. Montaż filmu, podsumowującego projekt przewidziany jest na sierpień, a na efekty pracy takie jak wydanie książki i otwarcie wystawy prac uczestników będzie trzeba zaczekać do września. Mapa stworzona w trakcie warsztatów oraz słuchowisko zostanie udostępnione na stronach internetowych: Wolborskiego Centrum Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu oraz Szkoły Podstawowej w Komornikach.

Wysokość grantu: 9 244 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia