Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Młodzieżowe obserwatorium zakończyło pracę

Wycieczką w okolice Skierniewic swoją pracę zakończyło Młodzieżowe obserwatorium. Od 24 lipca do 4 sierpnia grupa 25 badaczy poznawała i analizowała Bogusławice. Uczestnicy zajęć przeprowadzali wywiady, rysowali mapy Bogusławic oraz nagrywali słuchowiska. – Głównym zadaniem badaczy było napisanie jednego opowiadania oraz przygotowanie ilustracji do publikacji, którą już niedługo zaprezentujemy.  opowiadają organizatorzy. Podczas warsztatów młodych badaczy odwiedził Marek Gajda, który opowiedział historię Bogusławic, a Helena Mayer przeczytała fragment swojej książki i opowiedziała jak wyglądała jej praca przy pisaniu książki. W przygotowaniu opowiadań pomagała Aleksandra Grodek, natomiast nad ilustracjami czuwała Małgorzata Czechowicz.

Na zakończenie dwutygodniowych zajęć dzieci wybrały się na pierwszą wycieczkę z cyklu „Z plecakiem w łódzkie”. Poznały tajemnice ogrodu księżnej Heleny  w Arkadii, dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkają w Bolimowskim Parku Krajobrazowym a na koniec odwiedziły Stanisława Wokulskiego na Dworcu PKP.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia