Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Morze konkursowych wniosków!

Aż 95 projektów ubiega się o dofinansowanie w tegorocznym konkursie grantowym Koalicji Kultury, realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, stworzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Nabór wniosków zakończył się 30 czerwca. 

- Trudno na razie powiedzieć, jaki jest charakter konkursowych projektów. Więcej będziemy wiedzieć po ocenie formalnej wniosków, którą planujemy skończyć do 6 lipca - mówi Aneta Dalbiak, nadzorująca konkurs z ramienia organizatora, którym jest Muzeum Sztuki w Łodzi. - Pewne jest natomiast to, że jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem i ogromną liczbą złożonych wniosków - dodaje.

Poprawne pod względem formalnym wnioski trafią do jury konkursowego. W jego skład wchodzą specjaliści na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim: Justyna Czarnota, edukatorka teatralna (Warszawa), Marcin Koziński, historyk i muzealnik (Białystok), Magdalena Kreis, twórczyni warsztatów, mediatorka sztuki, animatorka kultury (Wrocław), Karolina Sikorska, kulturoznawczyni i badaczka (Poznań) oraz Mirosław Skrzypczyk społecznik, organizator m.in. Szczekocińskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej. Komisja konkursowa, ktorej posiedzenie zaplanowano na 13 lipca oceni projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. 

Konkurs zakłada przyznanie w 2016 roku minimalnie 9 równorzędnych nagród, przy czym nagrodą tą jest realizacja projektu z zakresu edukacji i animacji kulturowej we współpracy z organizatorem. Tegoroczny budżet to 90 000 złotych, a na wsparcie pojedynczego projektu przeznaczone zostanie maksymalnie 10 000 złotych netto.
Listę nagrodzonych ogłosimy 15 lipca.wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia