Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Muzealia okiem niemuzealników

Niedostępne, skostniałe, nudne? Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum udowodni, że stereotypy o muzeach są absolutnie nieprawdziwe. 
Przedsięwzięcie jest oryginalną, nieszablonową formą obchodów 90-lecia tomaszowskiego muzeum. Zadaniem grupy 15-20 „niemuzealników” będzie samodzielne przygotowanie wystawy czasowej „Uwolnić z magazynów. Muzealia okiem niemuzealników”. Pomoże im w tym cykl dwunastu dwugodzinnych warsztatów, które pokażą, jak wyglądają kulisy pracy w muzeum i pomogą zrozumieć instytucję. 
Grupa, która weźmie udział w projekcie będzie miała przydzielone konkretne zadania. Uczestnicy wcielą się w rolę organizatorów, kuratorów, scenografów oraz promotorów sztuki. To oni zadecydują o kształcie finałowej wystawy. Będą uczestniczyć w całym procesie jej powstawania od kwerendy, wyboru eksponatów ze zbiorów muzeum, przez opracowanie scenariusza i aranżację wystawy, po promocję i oprowadzanie kuratorskie. Kuratorem ekspozycji, a także liderem grupy zostanie osoba również niezwiązana z muzeum, która obok pracowników merytorycznych instytucji, także poprowadzi warsztaty. Przygotowania do wystawy zaplanowano na przełom września i października. Efekty pracy uczestników oraz folder towarzyszący ekspozycji będzie można oglądać na wernisażu 21 października i potrwa ona aż do 26 listopada.
Przez realne zaangażowanie uczestników w tworzenie własnej wystawy, organizatorzy projektu chcą zachęcić lokalną społeczność do częstszego udziału w życiu kulturalnym Tomaszowa Mazowieckiego. Celem przedsięwzięcia jest też poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu. 
Wysokość grantu: 9 900 zł

 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia