Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Muzeum na nowo

Zupełnie nowe, atrakcyjne, interaktywne Muzeotrasy powstaną w tomaszowskim muzeum w ramach dofinansowanego przez nas projektu. Jego organizatorami są: Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim – Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Kajetan Luteracki – absolwent wzornictwa na Politechnice Łódzkiej, student III roku łódzkiej ASP, realizator i koordynator wielu projektów kulturalnych. Przedsięwzięcie ma charakter partycypacyjny – jego uczestnicy: dzieci, młodzież oraz dorośli będą mieli niełatwe zadanie opracowania dwóch zupełnie nowych, interaktywnych tras zwiedzania tomaszowskiego muzeum. Mają zrobić to w taki sposób, aby proponowane koncepcje zwiedzania zaskakiwały oryginalnym podejściem, zachęcały do aktywności i były atrakcyjne dla wybranych przez uczestników grup odbiorców takich jak: rodziny, seniorzy czy młodzież. Trasy mają zostać przygotowane z wykorzystaniem nowoczesnych metod edukacji, takich „bawiąc uczyć” „nauka przez aktywność”, czy nauczanie polisensoryczne, bazujące na stymulacji wielozmysłowej.

Projekt będzie realizowany podczas 10 spotkań muzealnych: w tym zajęć warsztatowych, prezentacji oraz zwiedzania interaktywnej ekspozycji PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Na początek uczestnicy pobawią się w muzealnych tropicieli – zapoznają się z historia i zbiorami tomaszowskiego muzeum. W czasie zajęć warsztatowych dowiedzą się, czym jest komunikacja wizualna oraz jakie są najczęściej wykorzystywane współczesne narzędzia promocyjne i edukacyjne. Dowiedzą się też, jaką dużą rolę w procesie poznawania świata odgrywają zmysły. Wszystko po to, by zapewnić uczestnikom szerokie spojrzenie i jak najlepiej merytorycznie przygotować ich do opracowania nowych Muzeotras.

Efektem przedsięwzięcia ma być nie tylko uatrakcyjnienie oferty muzealnej, ale także między innymi zaangażowanie w projekt edukacyjno-kulturalny lokalnej społeczności, czy zwiększenie dostępności dziedzictwa kulturowego dla różnych środowisk i grup wiekowych.

Kwota dofinansowanie: 9 960 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia