Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Muzykuję - inspiruję

Muzyka stymuluje wszechstronny rozwój malucha: pobudza inteligencję, kształtuje uwagę, pamięć i koncentrację. Gra na instrumentach świetnie wpływa też na lateralizację oraz integrację sensoryczną. Dlatego tak ważne jest, by dzieci zwłaszcza w pierwszych latach życia miały z muzyką jak najczęstszy kontakt.

Partnerami przedsięwzięcia pod hasłem „Muzykuję-inspiruję” są: Centrum Rytmu City Bum Bum oraz Filharmonia Łódzka. Projekt powstał z myślą o tych wychowawcach przedszkolnych z województwa łódzkiego, którzy nie mają wykształcenia muzycznego i nie grają na żadnych instrumentach. Jego celem jest wyposażyć ich w odpowiednie umiejętności, przekazać proste, gotowe sposoby na zastosowanie instrumentów perkusyjnych podczas zajęć, a także ośmielić i zainspirować. Zajęcia z muzykami, koncerty oraz dyskusje mają też uświadomić rodzicom jak szeroka jest oferta kulturalna województwa skierowana do maluchów i zachęcić ich do korzystania z niej.

Realizacja projektu będzie podzielona na 5 etapów. Pierwszy z nich zakłada szeroką kampanię informacyjno-promocyjną, której celem jest dotarcie do wszystkich zainteresowanych. Następnym krokiem będzie rekrutacja uczestników, diagnoza ich umiejętności i doświadczenia przeprowadzona po to, by jak najtrafniej przygotować zajęcia warsztatowe. Kolejnym etapem będą 4 dni szkoleniowe, podczas których uczestnicy wezmą udział w kilku warsztatach. Podczas zajęć nie tylko sami będą grać na afrykańskim bębnie, grzechotkach i marakasach, ale także dowiedzą się między innymi jakie dźwięki mogą organizować czas w przedszkolu, a jakie pełnią funkcje ilustracyjną oraz jak zaaranżować przestrzeń sprzyjającą muzykowaniu.

Ukoronowaniem projektu będą 2 koncerty, które odbędą się w wyłonionych w konkursach przedszkolach. Zamiast certyfikatu ukończenia szkolenia nauczyciele podpiszą deklarację „Muzykuję – inspiruję”, rodzaj zobowiązania do „zarażania” muzyką swoich współpracowników, przedszkolaków oraz ich rodziców.

Wysokość grantu: 9 982 złotych


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia