Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

„NOWA EDUKACJA TEATRALNA W WARUNKACH DOMINACJI E.KULTURY”

Poleski Ośrodek Sztuki w ramach Dotknij Teatru zaprasza w dniach 1-10 czerwca na bogaty blok bezpłatnych szkoleń i warsztatów dla animatorów, pedagogów teatru, reżyserów i nauczycieli. Są jeszcze wolne miejsca. 

Zjawisko dominacji kultury cyfrowej kreuje nowy typ dzieciństwa, co przed kulturą a zwłaszcza teatrem stawia wyzwanie szukania nowych sposobów nawiązywania kontaktów z młodymi widzami. Teatr jako sztuka najsilniej nastawiona na bezpośredni kontakt, wydaje się, że ma obowiązek wyrywać dzieci z sieci, problemem jest to, że nie wypracował odpowiednich do tego narzędzi. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie Program Dni Teatru oferuje  bogaty blok szkoleń dla pedagogów teatru, reżyserów i nauczycieli w zakresie: technik teatralnych, performance i kultury cyfrowej. Praca z reżyserami i artystami różnych specjalności, ma dać łódzkim animatorom narzędzia do prowadzenia nowoczesnej edukacji teatralnej nastawionej m.in na przeciwdziałanie uzależnienionych młodzieży i dzieci od cyberprzestrzeni oraz aktywizacji do udziału w kulturze i tworzeniu.

Zapisy: a.rutkowska@pos.lodz.pl
Pełna informacja: Poleski Ośrodek Sztuki
Koordynacja DT: Anna Ciszowska, a.ciszowska@pos.lodz.pl, tel: 516 389 967
Szczegóły: www.dotknijteatru.pl

 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia