Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Łódzkie legendy w czarnym teatrze

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Anna Lehmann i Aneta Kucharska-Młynarczyk, w projekcie „Łódzkie legendy w czarnym teatrze” przybliżą mieszkańcom i uczestnikom historię regionu. Organizatorzy wykorzystają do tego „czarny teatr”, formę mało znaną i rzadko wykorzystywaną w polskich teatrach. W zajęciach udział wezmą dzieci i młodzież z koła teatralnego MOK, Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim i koła teatralnego z Lutomierska. Będą uczestniczyć w warsztatach, dzięki którym od początku do końca przygotują spektakl teatralny i wszystkie jego niezbędne elementy – od scenariusza, przez scenografię i grę aktorską, po oświetlenie i muzykę.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do nieśmiałych osób, które nie mają wystarczającej odwagi, by wyjść na scenę. Formuła czarnego teatru i jej nieco surrealistyczna konwencja z pewnością im to ułatwią. Główną rolę odgrywają tu aktorzy, ubrani na czarno, występujący na ciemnym tle, dzięki czemu są niewidoczni dla publiczności, a rekwizyty którymi się posługują, wyglądają jakby poruszały się same. W połączeniu z muzyką i fluorescencyjnymi oświetleniem daje to ciekawe efekty sceniczne. W ramach projektu odbędą się warsztaty, które przygotują uczestników do spektakli. Pod okiem profesjonalistów stworzą całą scenografię, rekwizyty i scenariusz. Przewidziane są również ćwiczenia  dykcji, a zawodowy aktor przeprowadzi zajęcia gry aktorskiej oraz pantomimy. Ścieżka dźwiękowa i oświetlenie również będzie przygotowane przez młodzież.

Projekt zakończy spektakl, mówiący o łódzkich legendach, który będzie można zobaczyć w październiku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Lutomiersku. Dodatkowo organizatorzy przewidują kolejne przedstawienia dla grup szkolnych i przedszkolnych.

Wysokość dofinansowania: 10 000 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia