Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Ostatnia książka świata

To kolejne zajęcia w ramach projektu „Jak to z pismem i książką było'', realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach wspólnie z tamtejszym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. Tym razem dzieci mogły zastanowić się co by się stało, gdyby nie było książek na świecie...
PrzedstawienieOstatnia książka świata” to spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska",  pokazujące jak byłoby smutno, gdyby zabrakło książek – wrót do świata wyobraźni. Właśnie do takiej ponurej krainy trafiła mała Maja. Pewnego wieczoru brat czytał jej przed snem bajkę opowiadającą o krainie, w której nie ma ani jednej książki, bo zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. We śnie dziewczynka przeniosła się do tej krainy, gdzie spotkała zajączka. Znalazła tam również Ostatnią Książkę Świata. Maja próbuje wytłumaczyć zajączkowi, że czytanie książek jest wspaniałym zajęciem. Nie tylko rozwija naszą wyobraźnię, ale również przenosi nas do magicznego, kolorowego świata. Dzieci zgodnie przyznały, że zrobią wszystko co w ich mocy, żeby książki były na świecie zawsze. Bo bez nich nie wyobrażają sobie życia.
Aktorzy wytłumaczyli  dzieciom jak ważną rolę odgrywają biblioteki. Tutaj znajdzie coś dla i ten, kto lubi bajki, i ten, kto woli opowiadania o zwierzętach czy dalekich krajach.

Projekt realizowany jest dzięki nagrodzie przyznanej  w naszym konkursie grantowym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia