Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Oswajanie miasta

Spacery historyczno-architektoniczne, warsztaty ceramiczne i tworzenie mikroinstalacji w przestrzeni miejskiej to działania kulturalno-artystyczne, które organizowane będą w ramach projektu Mikro działania, makro zmiany. Ceramiczne ingerencje dzieci w przestrzeń miasta Zgierza.

Inicjatorem i realizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu, filia nr 1 Miejskiego Ośrodka Kultury, a partnerami przedsięwzięcia Gmina Miasta Zgierz oraz Klaudia Gawin – absolwentka łódzkiej ASP i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, posiadająca dyplom z ceramiki oraz tytuł Mistrza z ceramiki.

Działania twórcze zaplanowane w ramach projektu skierowane są do dzieci ze zgierskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych, w których rzadko znajduje się czas na edukację podczas sztukę. Projekt będzie okazją dla młodych zgierzan do tego, by lepiej poznać swoje miasto, jego historię, architekturę, porozmawiać o lokalnym patriotyzmie i poprzez stworzoną mikroinstalację pozostawić w miejskiej przestrzeni swój znak. Ma też zainspirować nauczycielki oraz nauczycieli świetlic do wykorzystania nowo poznanych metod w codziennej pracy z młodzieżą ze środowisk defaworyzowanych.

Realizowane jesienią przedsięwzięcie rozpocznie się od osiedlowych spacerów z animatorami z Muzeum Miasta Zgierz, które pozwolą poznać historię dobrze znanych dzieciom miejsc z perspektywy architektury. Kolejnym krokiem będą warsztaty artystyczne w pracowni ceramicznej, w łódzkimArt Inkubatorze. Podczas tych spotkań młodzi twórcy opracują koncepcję ceramicznej mikroinstalacji i pod okiem Klaudii Gawin będą realizować jej poszczególne elementy. Punktem kulminacyjnym projektu będzie umieszczenie obiektu w wybranej przestrzeni, a w ramach podsumowania wszystkich twórczych działań odbędzie się premiera filmu, dokumentującego przebieg projektu.

Kwota dofinansowania: 10 000 złotych


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia