Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

PasekBook, czyli przygoda w bibliotece

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach przez cały miesiąc można oglądać wystawę „PasekBook", przekonującą, że czytanie (nawet barokowej literatury) jest przyjemne i twórcze. Można tu odnaleźć poukrywane w różnych miejscach gry i zadania – warto zajrzeć pod łóżko i do tureckiego namiotu, pisać pamiętnik gęsim piórem albo zrobić kolaż z Paskowych pasków.

Inspiracją projektu „PasekBook” współorganizowanego przez Fundację Ex Litteris Liberta,Gminną Bibliotekę Publiczną w Budziszewicach, Szkołę Podstawową im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Budziszewicach oraz Monikę Tomczyk i Luzię Łuszcz-Kujawiak jest życie i twórczość Jana Chryzostoma Paska, który urodził się w tym regionie. W ramach projektu oprócz interaktywnej wystawy odbywają się: sztafeta czytelnicza z wydarzeniami towarzyszącymi oraz nagranie audiobooka.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia