Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Pomost dla wolontariuszy

Jak planować działania? Jak organizować pracę zespołu wolontariuszy? Nagrodzony przez nas projekt „Wolontariusz jako animator kultury” pomoże odpowiedzieć na te pytania.

Autorski cykl szkoleniowy zostanie przygotowany przez Stowarzyszenie Młodzieży I Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost”, Stowarzyszenie Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”, Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” oraz Łukasza Zimnocha-Bednarka – artystę, fotografa.

Przedsięwzięcie skierowane jest do wolontariuszy aktywnie działających na terenie Łodzi i Pabianic, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje, nauczyć się lepiej planować i sprawniej realizować działania wolontarystycznych w podmiotach zajmujących się kulturą. Na cykl złożą się wykłady, spotkania oraz warsztaty prowadzone przez doświadczonych specjalistów ze świata kultury i sztuki. Będą to między innymi zajęcia praktyczne z instruktorem tańca i choreografem, warsztaty z muzykiem-muzykoterapeutą oraz aktorem. W planie projektu znalazły się też szkolenia z coachem i animataorem na temat tworzenia projektu wolontarystycznego. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega budowanie przedsięwzięcia animacyjno edukacyjnego, a w ramach warsztatów zaplanują i zrealizują autorskie działanie w dwóch placówka edukacyjnych. Projekt będzie towarzyszył obchodom Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wysokość dofinansowania: 10 000 zł


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia