Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Powidoki ze Wschodniej

Projekt „Powidoki” to nie tylko kreatywne warsztaty filmowe dla dzieci ze śródmieścia Łodzi. To próba stworzenia prawdziwego, profesjonalnego obrazu opowiadającego o Strzemińskim, Szapocznikow i Osieckiej – artystach, związanych z Łodzią, reprezentujących różne dziedziny sztuki. Punktem wspólnym łączącym historie tych twórców będą plenery występujące w filmach – miejsca, które dzieci dobrze znają, bo są to ich ulice: Włókiennicza, Wschodnia, Rewolucji 1905 r. Czasami obserwowały z daleka pracę na planie, a teraz to one stworzą zespół na wzór profesjonalnej ekipy filmowej, gdzie każdy odpowiedzialny jest za określoną część, a tym samym za efekt finalny.

Pomysłodawcą akcji jest Marcin Polak, a w projekcie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat, uczestniczące w programie Wyciągamy Dzieci z Bramy. Przedsięwzięcie obejmuje 20 warsztatów przygotowanych merytorycznie i przeprowadzonych przez studentów, absolwentów i wykładowców legendarnej łódzkiej Szkoły Filmowej we współpracy ze streetworkerami. Program zajęć przewiduje między innymi warsztaty operatorskie, montażu, fotograficzne, ale także warsztaty dźwiękowe, zajęcia poświęcone animacji, scenografii czy produkcji filmowej.

Uczestnicy przedsięwzięcia przy wsparciu studentów zajmą się udźwiękowieniem obrazu, postprodukcją oraz montażem. Projekt będzie zakończony pokazem skończonego filmu w kinie Szkoły Filmowej oraz w kinie Charlie, na który zostaną zaproszone dzieci i ich rodziny.

Dzięki przedsięwzięciu młodzież pozna bliżej świat kultury i sztuki, zaangażuje się w pracę zespołową. Dodatkową wartością jest też zaproszenie do współpracy studentów, uznanych już twórców, którzy być może dzięki udziałowi w projekcie zainteresują się tematyką społeczną i kontekstem otoczenia, a także doświadczą zarówno trudności jak i satysfakcji wynikającej z pracy w młodzieżą.

Wysokość grantu: 10 000 złotych


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia