Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Pytamy o edukację kulturową

Jednym z filarów Koalicji Kultury jest diagnoza stanu edukacji kulturowej w regionie. Od tygodni prowadzimy badania ankietowe, a teraz weszliśmy w fazę wywiadów pogłębionych. 
Jako pierwsza na nasze pytania odpowiadała Jolanta Pęgowska – szefowa fundacji PRYM, koalicyjnego partnera w Parzęczewie.  Pytania dotyczą w dużej mierze realnych problemów z jakimi spotykają się edukatorzy w swojej pracy, w tym także we współpracy z innymi podmiotami, organizacjami. Wywiad przeprowadziła Aleksandra Dudek, korzystając z założeń opracowanych przez zespół Koalicji kultury pod okiem dra hab. Tomasza Ferenca. W wywiadach pomagają także studenci socjologii, którzy wspierają nas też w prowadzeniu ankiet i tworzeniu bazy danych. W Parzęczewie przy wywiadzie asystowała Kinga Kośka.

Wszystkie prowadzone badania posłużą nam do opracowania pod koniec tego roku raportu o stanie edukacji kulturowej w regionie. Wywiad został przeprowadzony w  nieodległym od Parzęczewa Bronowie, w którym koalicjanci już 15 czerwca spotkają się z przedstawicielami regionalnego samorządu.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia