Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Spotkanie z Różewiczem

Frekwencja w Radomsku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W Miejskim Domu Kultury stawiło się blisko sześćdziesięciu uczestników: osoby odpowiedzialne za edukację kulturalną, animatorzy i pasjonaci z całego powiatu radomszczańskiego. 
- Edukacja jest dla nas jednym z najważniejszych zadań, dlatego stale ją rozwijamy i szukamy nowych form kontaktu ze środowiskiem oświaty - mówiła Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor MDK. - Wszystko po to, żeby kształtować postawy młodych ludzi. Chcemy, by później już jako dorośli umieli korzystać z zasobów kultury  - podkreślała. 


Spotkanie rozpoczął wykład na temat skutecznych metod edukacji kulturowej, następnie edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi wydobyli z uczestników prawdziwie twórczą energię w trakcie zajęć "Moja historia a biografia Starego Poety. Warsztat wobec poezji Tadeusza Różewicza". Temat ten nie został wybrany przypadkowo. Właśnie w Radomsku urodzili się Tadeusz i Stanisław Różewiczowie, a Różewicz Open Festiwal to największe wydarzenie artystyczne w Radomsku. Ten jedyny w Polsce festiwal poświęcony braciom Różewiczom – Januszowi, Stanisławowi i Tadeuszowi jest interdyscyplinarnym przedsięwzięciem prezentującym różnorodne dziedziny sztuki: teatr, film, muzykę, plastykę. 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia