Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Uniwersytecka przygoda gimnazjalistów

Zakończył się projekt „Widzę i opisuję”, realizowany przez stowarzyszenie Pamięć-Tożsamość-Rozwój w ramach programu Koalicje Kultury. Ostatnim etapem projektu, w ramach ktorego młodzi mieszkańcy Parzęczewa zgłębiali tajniki sztuki dziennikarskiej były wyjazdy na Uniwersytet Łódzki. Gimnazjaliści brali udział w wykładach i zajęciach konwersatoryjnych ze studentami. 

- Każdy z nas był podekscytowany zarówno widokiem samej uczelni, życiem studenckim, czyli w jaki sposób uczniowie uniwersytetu spędzają czas wolny, jak i lekcjami, które na pewno różniły się od tych w gimnazjum czy szkole podstawowej - opowiada Weronika Czwońda, uczestniczka projektu. Pierwszą taką „lekcją” był wykład o etyce dziennikarskiej. Młodzi dziennikarze z Parzęczewa dowiedzieli się więcej o reportażu pisanym metodą wcieleniową, o pracy dziennikarza telewizyjnego i o tym, jakie znaczenie miała dla mediów cenzura. Przedstawione zostały także sylwetki kilku znanych dziennikarzy.  Młodzież skorzystała z lekcji dykcji i emisji głosu, prowadzone przez Stanisława Kwaśniaka, aktora Teatru Jaracza w Łodzi.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia