Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Warsztat wobec miasta

„Edukacja kulturowa” czy „kulturalna”? Jak zawsze zaczęliśmy od wykładu, by następnie przejść do warsztatu. W konstantynowskim Miejskim Ośrodku Kultury spotkaliśmy się z grupą trzydziestu edukatorów i animatorów kultury. Naszą ambicją jest, żeby każdy koalicyjny warsztat odwoływał się bezpośrednio do tożsamości kulturowej miejsca, w którym się odbywa. Stąd w Konstantynowie tematem przewodnim była sztuka w plenerze i warsztat wobec miasta, wykorzystujący doświadczenia MOK. Ośrodek organizuje m.in. Dni Konstantynowa, Noc Świętojańską, a od wiosny 2016 roku Festiwal Sztuk Niezbędnych „Torowisko”, w którym wystawiane są przedstawiania teatralne, odbywają się wieczory poetyckie oraz mistrzostwa taneczne.

Warsztat wobec miasta  nie mógł być realizowany wyłącznie na sali wykładowej, dlatego w czasie konstantynowskich warsztatów edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi zabrali uczestników w drogę...

Fot. M.Cholewiński 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia