Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Widzą coraz więcej

We wrześniu Parzęczew stał się miejscowością z prawdopodobnie największym współczynnikiem dziennikarzy w Polsce. Jak to się stało? W warsztatach dziennikarskich „Widzę i opisuję”, organizowanych przez stowarzyszenie Pamięć-Tożsamość-Rozwój bierze udział 20 uczniów tamtejszego gimnazjum, a liczba ludności Parzęczewa to 672 osoby. Daje to w efekcie jednego dziennikarza na 33 mieszkańców! Poza liczbami imponuje coraz większa wiedza i umiejętności młodych redaktorów.

Na dobre rozwinął się już cykl zajęć teoretycznych i prasowych, w świetnej atmosferze odbyły się także pierwsze warsztaty pisania tekstów o sztuce. Podzieleni na grupy uczestnicy przygotowują się do pracy w terenie i pisania swoich pierwszych tekstów. Materiały powstałe w ramach projektu będą publikowane na stronach internetowych, na Facebooku, a także lamach lokalnej gazety „Do Rzeczy”. 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia