Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

"WROGOŚCINNOŚĆ" na finał "Ziemi obiecanej"

Performance "WROGOŚCINNOŚĆ" to podsumowanie ponad miesięcznego projektu "Ziemia obiecana" w ramach programu Koalicje Kultury. Kilkunastosobowa grupa młodzieży z 13 Liceum Ogólnokształcącego pracowała nad tematem inności/tożsamości/gościnności w kontekście stosunku do cudzoziemców, uchodźców, przedstawicieli innych kultur. Młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych, filozoficznych, dziennikarskich, prawniczych, fotograficznych, tanecznych i kulinarnych. Po dotknięciu tak wielu dziedzin i zdobyciu różnorodnych doświadczeń postanowili podzielić się swoimi impresjami z kolegami i innymi mieszkańcami Łodzi. Już dziś zaprezentują je w formie krotkiej akcji teatralnej w przestrzeni publicznej. Mlodych tworców spotkamy dziś (15.10) w Manufakturze, przed wejsciem do MS2, w godzinach 12:30-13:30. 
O czym będą opowiadać? Grupa, która może komuś zagrażać. Grupa, która może kogoś przyjąć. Grupa zarazem ciekawa drugiego jak i obawiająca się go. Wszystko zależy od otwartości na inność. Ale pewnie ciągle będą się przeplatać sprzeczne emocje: WRÓG - GOŚĆ - INNOŚĆ - GOŚCINNOŚĆ = WROGOŚCINNOŚĆ. Wszystkie te elementy są w naszych rękach, co z nich stworzymy?

"Ziemia Obiecana" to projekt Luizy Łuszcz-Kujawiak i Moniki Tomczyk, aktorek Teatru Logos, animatorek kultury, realizowany wraz z 13 LO im. Marii Piotrowiczowej, w ramach naszego konkursu grantowego.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia