Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Zaczynamy!

- Wiążę duże nadzieje z tym przedsięwzięciem, przecież nie od dziś mówi się o potrzebie zmiany sposobu myślenia o edukacji w zakresie kultury - mówił Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, na pierwszym, roboczym spotkaniu Koalicji Kultury z udziałem partnerów strategicznych. Przypomniał, że po raz pierwszy temat podniesiono na Kongresie Kultury w Krakowie, a poprawa jakości edukacji kulturalnej była też celem pilotażowego programu, realizowanego w Wielkopolsce przez prof. Marka Krajewskiego. Teraz czas na województwo łódzkie.

Koalicje Kultury to trzyletni, samouczący się program, który będzie ewoluować w oparciu o wnioski wypracowane w każdym kolejnym roku.
W każdym cyklu programu - Muzeum Sztuki - operator regionalny wspierany będzie wiedzą i doświadczeniem partnerów strategicznych. Liderami w regionie w pierwszej odsłonie programu są: Andrzej Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Maciej Malangiewicz, dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury oraz Jolanta Pęgowska, prezes Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”. 

Podczas pierwszego spotkania partnerzy omówili założenia programu, ustalony został również wstępny harmonogram szkoleń dla edukatorów i animatorów z regionu łódzkiego. 

Fot. M.Cholewiński


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia