Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Aktualności

Żonglerka, taniec i światozmienianie

Tu nie ma miejsca na nudę. Dwudniowe warsztaty dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe metody pracy edukatora i animatora kultury, to nie tylko spotkanie z kolegami po fachu. To również spotkanie z samym sobą. Pierwszego dnia uczestnicy poznają techniki cyrkowe i uczą się pracy z własnym ciałem, drugiego zaś planują projekty zmieniające świat.

– Szkolenia poruszają zagadnienia zespołowości od strony teoretycznej i praktycznej – opowiada Leszek Karczewski, lider edukacyjny programu Koalicje Kultury. – Najpierw uczymy się pracy w zespole, chcemy, żeby uczestnicy poczuli się grupą, zaprzyjaźnili, zawiązali realne partnerstwa, wzajemnie inspirowali. Dopiero kolejnego dnia stają się liderami. Tworzą własny projekt, uczą nim zarządzać – wyjaśnia Karczewski.

W tym przejściu przez transformacyjne zmiany, uczestników wspierają edukatorzy Muzeum Sztuki oraz instruktorzy z grupy Carnival i tancerze Teatru Chorea. Fascynujące zadania żonglerskie i  akrobatyczne oraz pierwsze taneczne improwizacje przełamują bariery i pomagają odczuć na własnej skórze wszelkie aspekty pedagogiki fascynacji.

Tworzenie angażujących projektów nie ma tajemnic przed światozmieniaczką Anną Książek, która z łatwością dzieli się z innymi swoim doświadczeniem. Dzięki przygotowanej przez nią grze i warsztatom z planowania, uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak wymyślić i zrealizować projekt, który będzie miał moc naprawiania tego co wokół nas. Całości programu dopełniło szkolenie z metodyki prowadzenia projektu.

Pierwsze tego typu warsztaty odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. W jesiennym cyklu odbędą się jeszcze dwa spotkania w Wieluniu i Skierniewicach. 


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia