Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Muzeum sztuki w Łodzi

Operatorem regionalnym programu Bardzo Młoda Kultura jest Muzeum Sztuki w Łodzi. 

Założone w 1930 r. Muzeum, jest drugim najstarszym muzeum sztuki nowoczesnej na świecie. Główną oś programową instytucji stanowi sztuka awangardowa, dokumentowanie jej historii i praca nad jej aktualizacją. Muzeum jest ośrodkiem żywego reagowania na zjawiska zachodzące we współczesnej kulturze, miejscem testowania nowych sposobów ich ujmowania oraz realizacji intensywnego programu związanego z filmem eksperymentalnym, sztuką wideo i performance. Unikatowe zbiory Muzeum prezentowane są w ramach stałej ekspozycji w niekonwencjonalny sposób: zamiast chronologicznego wykładu na temat rozwoju sztuki, z dzieł – reprezentujących różne okresy i kierunki – tworzone są opowieści dotykające tematów istotnych dla współczesnego odbiorcy. Muzeum realizuje swój program we współpracy z podmiotami sektora kultury i edukacji, przedstawicielami organizacji pozarządowych, społeczności lokalnej oraz ośrodkami akademickimi. 

Edukatorzy Muzeum Sztuki pracują z widzami w każdym wieku. Organizują warsztaty dla dzieci od lat 7, którym niestraszne ani sztuka współczesna, ani półtorej godziny bez mamy i taty. Prrzygotowują zajęcia w Otwartej Pracowni Rysunku i Malarstwa, w której młodzież gimnazjalna, licealna i dorośli przekonują się, że ważniejsze od tak zwanych zdolności plastycznych i artystycznych ambicji jest otwartość na eksperyment.
www.msl.org.pl


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia