Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

O programie

Koalicje Kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Operatorem projektu w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi, którego propozycję programową NCK uznało za najlepszą. W Koalicjach Kultury wierzymy, że kultura jest prawem każdego człowieka. Określa, kim jesteśmy jako jednostki i jako wspólnota. Kształtuje charakter naszych relacji z innymi i światem.
Dlatego celem Koalicji Kultury jest podnoszenie jakości edukacji kulturowej w regionie łódzkim, rozpoznanie w dobrych praktyk i promowanie ich. Koalicje Kultury to trzyletni program. Co roku będzie zmieniać się w oparciu o doświadczenie poprzedniego roku. W każdym cyklu programu operator regionalny wspierany będzie wiedzą i doświadczeniem partnerów strategicznych.


wróć do strony głównej
dołącz do koalicji

Najbliższe wydarzenia